Ukrayna’da Üniversite

ukraynada universite

Kökleri Sovyetler Birliği dönemine dayanan, her birinin kuruluşunda o döneme damgasını vuran ünlü düşünürlerin imzalarını taşıyan Ukrayna Eğitim Danışmanlığı bugün teknolojik gelişmeler ile kendisini yenilemeyi sürdürürken adını Avrupa’nın en iyi üniversiteleri arasına yazdırmayı başarmaktadır. Ukrayna’da okumak isteyen kişiler için pek çok devlet üniversitesi seçeneği bulunurken aynı zamanda özel üniversiteler de eğitim hizmeti sunmaktadır. Yurtdışında okumak istiyorum diyen kişilerin tercihlerini Ukrayna’dan yana kullanmalarının bir diğer önemli nedeni de sınavsız üniversite kolaylığı sağlamasıdır. Yani Ukrayna üniversiteleri taban puanları uygulanmadan ve sınav zorunluluğu bulunmadan üniversiteye giriş hakkı vermektedir.

Ukrayna’da üniversite okumak için aranılan tek şart başvuruda bulunacak olan kişinin lise mezuniyet diplomasına sahip olmasıdır. Liseyi bitirdikten sonra Ukrayna’da üniversite okumanın kararını verdiyseniz bu durumda yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan firmalardan destek almanız gerekmektedir. Çünkü Ukrayna üniversiteleri kayıt tarihleri için farklı takvimler oluştururken bu takvimlerin takip edilmesi gerekmektedir. Bu konuda hizmet sunan ve kalitesi ile farkını ortaya koyan Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı kayıtların açılması ile beraber hızlı bir şekilde kontenjanların dolması sonucu öğrencilerin açıkta kalmamaları adına hemen başvuru işlemlerini başlatmaktadır. Yine öğrencilerin beklentilerini dinleyen, öğrenci ailesi ile toplantı düzenleyerek bu talepleri masaya yatıran ve hem öğrencinin beklentilerini hem de öğrenci velilerinin bütçelerine uygun üniversite seçimi için de danışmanlık hizmeti vermektedir.

Ukrayna üniversiteleri kayıt tarihleri

Burada eğitim danışmanlığı firmasının ilk amacı Ukrayna’da üniversite seçiminde öğrencinin beklentilerini karşılarken ailesinin de belirlemiş olduğu bütçenin aşılmadan bu hedefe ulaşılmasını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda uzman rehberlik danışmanları ilk görüşmeyi düzenlemekte ve toplantı sonrası hedef üniversite ile hedef bölüm belirlenmektedir. Daha sonra ikinci adımda Anadolu Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bu üniversiteye kayıt başvurusu için gerekli yasal işlemleri başlatmakta ve üniversite ile irtibata geçerek öğrencinin başvurusunu sorunsuz bir şekilde tamamlamaktadır. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından Ukrayna eğitim danışmanlığı firması olarak kayıt işlemlerinin tamamlanmasında da yanınızda olan Anadolu Eğitim Danışmanlığı yine Ukrayna uçak bileti alınması, üniversiteye ve üniversite yurduna yerleşme gibi konularda da öğrencinin her zaman yanında olarak üniversiteye adapte sürecini kısaltmaktadır.